Domů Blog

Luxusní hodinky a jejich historie

0

Luxusní hodinky nejčastěji nosí na svých číselnících loga světově proslulých hodinářských značek známých a vyhledávaných pro punc kvality, preciznosti a tradice. Luxusními hodinkami se rozumí hodinky finančně náročnějšími, kde je cena podložená nadstandardem buď zdobícím ve formě zlatých pouzder či osazování drahými kameny nebo nadstandardem kvality a propracovanosti strojku.
Krásné, kvalitně propracované hodinky jsou symbolem luxusu. Luxus není jenom to, co je drahé. Luxusem se nazývá to, co je krásné, něco, v čem je cítit vysoká odbornost spojená s tradicí. A zde jsou explicitním příkladem hodinky. Tradice více než 500 let, zdokonalování mechanického stroje spousty inovací a to opravdu důležitých inovací, ke kterým je potřeba chytrých a zručných hodinářů s úžasnou trpělivostí a technickým talentem. Podíváme-li se na historii nejstarších hodinářských značek, tak u těch nejluxusnějších sahá do sedmnáctého století. Například firmy Vacheron Constantin r.1755 nebo Piguet r.1772. A tyto firmy vyrábějí své hodinářské skvosty dodnes, i když velké procento hodinek se dělá na zakázku. Nosit hodinky těchto značek poté není jenom vysoká úroveň šperku na ruce, ale uznání úžasné vytrvalosti a mnohaleté špičkové práce těchto firem. Hodinky luxusní jsou prezentací tradice a zároveň majitele či majitelky.

Hodinky jsou jeden z nejkrásnějších a nejhodnotnějších dárků, které můžete dostat či darovat. Značkové hodinky opravdu potěší, vždyť dostáváte (nebo dáváte) krásnou, precizně vyrobenou věc, která je praktická a zkrášluje jako šperk. A ještě k tomu si drží svoji hodnotu, která s pozdějším věkem na rozdíl od většiny věcí kolem nás stoupá. Důvodem, proč hodinky prestižních značek neztrácejí na své ceně jsou dva – přirozený a umělý. A i ten umělý jen víceméně přirozený. Přirozeně drží cenu díky své stabilitě značky a vysoké kvality strojku. Uměle drží cenu tak, že každá prestižní značka každý rok zdražuje, někdy i dvakrát ročně, protože díky inflaci by hodinky de fakto ztrácely na ceně a tudíž by zlevňovaly a s cenou by „zlevňovala“ i úroveň značky. Tímto zdražováním si každá značka stále drží svoji cenu a prestiž a to i u starších hodinek této značky. A tak, když si zakoupíte hodinky např. za 50.000,- kč, tak za cca. 10 let mohou stát 75.000,- kč. A 10 let automatický strojek je stále jako nový, jelikož životnost automatických strojků je kolem 80ti let. A tak, rozhodne-li se majitel tyto hodinky prodat, nevychází z původní ceny 50.000,- kč, ale z ceny v ten daný čas, čili cca. 75.000,- kč. A z této ceny se potom dává sleva na základě stáří modelu. Ovšem opravdu drahé luxusní hodinky limitovaných edic jsou na tom lépe – tyto hodinky si drží cenu stále a naopak tato cena od původní ceny nákupní stoupá.
Pánské luxusní hodinky nosí nejčastěji loga švýcarských firem a máme zde luxus spojený s kvalitou. Vyšší cena patří k luxusu, avšak zde je tato cena vždy opřená o švýcarskou kvalitu a preciznost. Muži si rádi dopřejí luxus v podobě hodinek jako šperku. Hodinky jsou technická dokonalost a mužům hodinky sluší. Kvalitní pánské hodinky si dopřeje nejeden muž, který ví, jak jsou hodinky nejen pro praktičnost, ale i pro vizáž, důležité.
Dámské luxusní hodinky jsou nejčastěji osázeny drahými kameny a pouzdro je zlaté nebo platinové. Krása originálních designů ozdobí ženy vždy spolehlivě a s velkou decentností. Luxusní hodinky pro dámy jsou vytvářeny týmy zkušených návrhářů, kteří jsou v tomto oboru vyškoleni. Nacházet nové tvary a designy pro hodinky v množství modelů, které jsou na trhu a zároveň se držet atraktivnosti a žádanosti vyžaduje skutečně notnou dávku talentu, praxe a citu pro design. A ženy cítí design šperků a hodinek více, jak muži.

Finská sauna pro 2 osoby: Tipy a triky pro společné saunování

0

Saunování ve dvou nabízí skvělou příležitost, jak můžete s partnerem strávit příjemný čas společně a zrelaxovat. Finská sauna poskytuje tradiční severský způsob relaxace a očisty těla, který se v posledních letech stále více rozšiřuje i v jiných zemích.

Komfortní prostor

Sauna je relativně malý prostor, ve kterém je vzduch ohříván na vysoké teploty. Používány mohou být kamna, často se však můžete setkat i s elektrickým ohřívačem. Při saunování je důležité mít také prostor pro ochlazení se, může jít například o bazén, ale poslouží i studená sprcha. Pravidelné saunování přináší řadu benefitů pro náš organismus – od snížení stresu a napětí v těle až po zlepšení krevního oběhu a imunitního systému. Jde tak o skvělý způsob, jak ulevit tělu, ale i mysli. Finská sauna pro 2 osoby přitom nabízí soukromí pro příjemný relax ve dvou.

Příprava na saunování

Pravidelný pobyt ve finské sauně může být velmi prospěšný. Ovšem na saunování byste se vždy měli dobře připravit. Je vhodné vyhnout se těžkému jídlu a alkoholu. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim, abyste nahradili tekutiny. Pro saunování je nejlepší odložit veškerý oděv. Neaplikujte krémy, parfémy a podobně, pokožka by měla být čistá. Saunování si můžete zpříjemnit vonnými oleji – ty rozvoní celý prostor sauny a jde tak o způsob aromaterapie, která je velmi prospěšná.

Čas pro sebe

Kromě toho, že saunování posiluje organismus, působí blahodárně i na psychiku. Můžete se tak oprostit od každodenního stresu. Pobyt v sauně vám pročistí mysl a připraví vás na další výzvy. Se soukromou saunou si můžete dopřát chvilku jen ve dvou. Zrelaxovat, uvolnit se a strávit spolu příjemný čas. Vždy si vyhraďte dostatek času na saunování – skládá se zpravidla z několika cyklů, které trvají desítky minut.

Saunování je perfektním způsobem relaxace, a to nejen pro páry. Dopřejte si pořádný odpočinek, pečujte o své tělo i mysl.

Jak nakupovat na splátky

0

Téměř každý e-shop dnes nabízí nákup na splátky. Stačí si jen vybrat zboží a cenu platit postupně. Je to opravdu tak jednoduché? A co čekat od nakupování na splátky?

Nakupování přes internet se stalo běžnou součástí našich životů. Z pohodlí domova si vybrat, zaplatit kartou a zboží si nechat dovézt až na práh domu je čím dál častější. 

Firmy hledají stále další způsoby, jak nalákat nové zákazníky. Ne každý si může dovolit zaplatit celou cenu naráz, proto vznikla možnost nakupování na splátky. I když je pravdou, že nakupování na splátky žádnou velkou novinkou není. 

Průkopníkem v této oblasti byla nebankovní finanční společnost Home Credit, která patří do skupiny PPF a funguje už od roku 1997. Postupně se k ní přidaly i další společnosti. Jak nakupování na splátky funguje? A jde vždy o nejlepší cestu, jak si zboží pořídit?

Kdo nabízí nakupování na splátky?

Hned na začátku je potřeba si vyjasnit, že nákup na splátky nenabízí, resp. peníze neposkytuje daný prodejce. Nakupování na splátky není nic jiného než klasický úvěrový produkt, který nabízí úvěrová společnost

V České republice je stálicí v nakupování na splátky již zmíněná společnost Home Credit

Umožňuje nákup na splátky takřka na jakékoliv zboží a služby. Mezi partnery Home Creditu patří desítky e-shopů i kamenných prodejen jako je Datart, CZC.cz, Asko nábytek nebo Electro World. 

Home Credit nemá žádné kamenná pobočky. Vše funguje plně online nebo na Home Credit infolince. Home Credit nabízí široké spektrum služeb od Home Credit převod peněz, přes konsolidaci půjček až po financování auta.

Nakupování na splátky nabízí také Cofidis, ESSOX a Hello bank!. Oblíbeným produktem je nákup na splátky s odkladem ESSOX nebo nákupy na splátky u více než 1800 smluvních partnerů Hello Bank!. Mezi největší smluvní partnery Hello Bank! patří Mobelix, IKEA, Planeo Elektro nebo Euronics.

Co lze koupit na splátky?

Na splátky lze koupit téměř jakékoli spotřební zboží i služby, jejichž prodejce takovou možnost prodeje nabízí. Může se jednat o lyže, auto, nábytek, foťák, pračku, televizi nebo mobil. 

Některé úvěrové společnosti mají stanovenou spodní i horní hranici, některé poskytují úvěr na splátky bez limitu. Například Home Credit umožňuje nákup na splátky u zboží alespoň za 1000 Kč. U ESSOXu lze na splátky nakoupit zboží a služby od 2 000 Kč až do 500 000 Kč.

Podmínky pro nakupování na splátky

Nakupovat na splátky mohou plně svéprávné osoby starší 18 let, které nejsou ve výpovědní lhůtě ani zkušební době. Zároveň musí mít také pravidelný a trvalý zdroj příjmů. Jako příjmy se počítají i starobní či invalidní důchod a rodičovský příspěvek. 

Dále je potřeba občanský a řidičský průkaz či jiný doklad totožnosti. Podnikatelé musí doložit živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku. 

Úvěrové společnosti zkoumají úvěrovou historii žadatele, proto jsou důvodem k zamítnutí žádosti o úvěr nesplacené závazky a exekuce.

Jak probíhá nakupování na splátky

Je to naprosto jednoduché. Stačí si jen vybrat zboží u některého z partnerů úvěrové společnosti a jako platební metodu zvolit “Nákup na splátky”. U online nákupů dojde k přesměrování na web dané úvěrové společnosti, kde je nutné sjednat úvěrový účet

Cena nákupu pak bude rozložena na jednotlivé splátky. Při nákupu v kamenné prodejně s nákupem na splátky pomůžou zaměstnanci prodejny. E-shop zboží následně vyexpeduje a zašle, prodejna ho hned vydá.

Na co si dát pozor

U každého nákupu na splátky by si měl člověk nejprve odpovědět na otázku, zda produkt opravdu nutně potřebuje. Obecně platí, že zboží, které si pořídí na dluh, by mu mělo sloužit déle, než ho bude splácet. 

Nákup na splátky dává smysl třeba u pořízení dražší věci, která bude sloužit několik let. Naopak není rozumné pořizovat na splátky například dovolenou a už vůbec ne vánoční dárky.

Stejně jako u jakýchkoliv jiných úvěrů se i zde platí úroky. A ty nejsou zrovna malé. Důležitá je také výše RPSN. Roční úrokové sazby se běžně dostanou nad hranici 20%. 

Každý by si tedy měl dopředu pořádně spočítat, jaká bude výše měsíční splátky a jestli bude schopný půjčené peníze bez problémů splácet.

S výpočtem pomůže např. ESSOX kalkulačka. Vypočítá přesnou výši úroku a celkovou částku, kterou klient zaplatí. Svou vlastní kalkulačkou disponuje Cofidis i Home Credit.

Někteří obchodníci klienty lákají na nákup na splátky bez navýšení. To znamená, že při splnění všech podmínek klient neplatí úroky. Je však potřeba si hlídat, jestli si společnost neúčtuje nějaké poplatky. Často totiž sice úrok nepočítá, za to nemalé poplatky ano.

Je tedy nutné si vždy důkladně přečíst úvěrovou smlouvu a především posílat splátky včas. I malé zpoždění znamená velké sankce. 

Kupte si nejlepší cyklistické oblečení, které se vám bude i vzhledově líbit

0

Při cyklistice očekává většina z nás, že se nám bude ve speciálním cyklo oblečení skvěle pohybovat, nebudeme se nadmíru potit, také nám nebude zima, ať už bude vítr nebo chladno, příp. také budeme dobře viditelní. U toho ale také chceme, abychom dobře vypadali, ať už jsme profesionální sportovci, nebo jezdíme jen tak pro radost, zastavíme se v restauraci či hospůdce na osvěžující nápoj, jídlo a jedeme dalších 15 km zpět domů…

K nejlepším cyklistickým značkám oblečení patří EDNURA ze Skotska a CASTELLI z Itálie. Pokud se v této branži pohybujete, jistě jste o nich už slyšeli. Pokud je budete nakupovat v akci, je cenově výborně dostupné drtivé většině z nás a odmění se vám vaší maximální spokojeností. 

Spolehněte se na ENDURA oblečení

Ve Skotsku roku 1993 začalo vznikat oblečení ENDURA. Jejím cílem bylo zlepšit výkon a funkci cyklistického oblečení, což se jí povedlo. Na trh přivedla mnoho produktů, které si hned po dodání na trh získaly velkou oblibu. Nastavila vysoké měřítko kvality a svou laťku má skutečně vysoko. U jejího oblečení můžete očekávat funkčnost, odolnost i skvělý, moderní vzhled. I proto se postupně stala globálním lídrem na trhu. 

Najít ji můžete u hvězd silniční cyklistiky, MTB a triatlonu. Testování oblečení probíhá ve spolupráci sportovců a vědeckých pracovníků. Jde o jeho aerodynamiku, termoregulaci a komfort při všech podmínkách na trati. Oblečení je dokonce testováno v aerodynamickém tunelu, aby se odhalilo, zda má správné vlastnosti. 

Vybírat můžete dresy, bundy, kalhoty, ponožky, trička… Spokojenost je předem zaručena.

Italské nejlepší cyklo oblečení 

Oblečení CASTELLI vzniká již od roku 1910, kdy společnost vytvořila první cyklistické oblečení pro šampiona v cyklistice Alfreda Binda. Za mnoho let působení prošla značka řadou změn, včetně změny názvu a loga. Nic to ale neubralo na její kvalitě s renomé. V 80. – 90. letech byla dodavatelem oblečení pro závody Giro d’Italia a Tour de France. 

Koupit si můžete její bundy, trička, čepice, návleky, šátky, vesty, láhve na vodu… 

Vše od CASTELLI i ENDURA najdete na bikero.cz.

Zjistit, že potřebujete nové stěrače na automobil je jednoduché

0

Stejně jako jsou důležité jiné doplňky a díly, jsou také důležité stěrače, které zajistí bezpečnost naši, ale i ostatních kolemjedoucích. Pokud špatně stírají, a to nejen při dešti, ale i tehdy, když potřebujeme umýt okno od prachu, sníží se nám viditelnost, což je velmi nepříjemné. Víte, kdy je nejvyšší čas stěrače vyměnit? A jaké vybrat?

Když stěrače dosluhují

Když dojde na výměnu stěračů, poznáme jistě všichni. Jejich funkce již není taková, jaká byla. Nestírají celou plochu, zanechávají šmouhy, ale také mohou poskakovat, skřípat, vrzat a další. Tehdy spolehlivě poznáte, že je nejvyšší čas navštívit obchod s autodoplňky a koupit nové stěrače. Pokud si všimnete výše zmíněných příznaků, nemeškejte, protože špatně fungující stěrače vám mohou poškrábat sklo.

Jejich výměna se doporučuje jednou za rok, a to především na jaře, kdy na ně působil mráz a sůl ze silnic. Tak se stěrače velmi rychle znehodnotí a je potřeba je vyměnit. Zadní stěrače můžete vyměnit přibližně jednou za dva roky.

Vyberte nové stěrače správně

Pokud chcete ušetřit, nemusíte kupovat značkové stěrače. Velké rozdíly mezi značkovými a neznačkovými budete hledat velmi složitě. Značkové budou o něco dražší, ale zároveň budete mít jistotu, že koupíte takové, které přesně sednou na váš vůz. V dnešní moderní době lze vybrat eshop s autodoplňky, kde mají prodejci připravené filtrování, dle kterého vyberete nejen stěrače přesně podle vašeho typu vozu. V takovém případě si můžete být jisti, že nezvolíte jiný typ.

Je něco, na co si dát pozor?

U každého doplňku pro auto, ale i jiných předmětů, se vždy vyplatí kupovat s patřičnou obezřetností. Nekupujte stěrače přehnaně levné a vždy dvakrát měřte, než nějaké koupíte, protože délka stěračů či gumiček je velice důležitá. Příliš dlouhé by o sebe mohly zavazet, příliš krátké by nesetřely celou plochu, kterou potřebujete.

Jedinečnost narozenin

0

Narozeniny jsou dnes známé po celém světě. Dříve ale privilegium oslav narozenin měli jen bohatí lidé. Až později se proslavilo mezi obchodníky než se narozeniny začaly slavit na venkově.

Dnes jsou ale jakousi samozřejmostí a lidé narozeniny oslavují různými způsoby. Téměř ale vždy má hlavní roli narozeninový dort, který bývá často ozdoben svíčkami v počtu věku oslavence. A dary! Na narozeniny se těšíme všichni, protože na nás čeká překvapení v podobě dárků. Někdo tento den vnímá i jako druhé Vánoce. A to zahrnuje i řadu zvyků. Jako dárek často poslouží šperk. Na kulaté se hodi i šperk sdiamantem.

Třeba v Severní Americe se lidé mohou setkat s narozeninovým výpraskem. Za každý rok od jeho narození dostane oslavenec jednu ránu na zadek. Ve Španělsku je pro změnu oslavenec tahán za uši. Oproti tomu v Tádžikistánu můžete oslavit narozeniny jen v rodinném kruhu a je zakázáno je slavit na veřejnosti.

Jedno je ale jisto jisté – oslavy narozenin má rád každý z nás.

5 tipů, jak si na počkání zvýšit pocit štěstí v životě

0

Nezáleží na tom, jestli je pondělí ráno, nebo sobota večer. V každém čase dokážete svůj pocit štěstí zvýšit správným přístupem k životu. Věda našla dokonce aktivity, kterým pokud věnujete pár minut, tak vám pocit štěstí výrazně navýší. Pojďte si je vyzkoušet na vlastní kůži. Jediné co se může stát je, že budete opravdu šťastnější.

MaM 15.07.2021 12:00 dívka, čokoláda, mlsání, radosťFoto: Shutterstock
Kvalitní čokoláda je jako instantní recept na šťastnější chvíle.
Za vším hledejte endorfiny
Hormonální soustava je značně komplikovaná, ale i bez medicínského vzdělání lze vysvětlit jednoduchá souvislost mezi endorfiny a štěstím. Čim více vám je v krvi bude kolovat, tím šťastnější život budete žít. Ideálním způsobem, jak je získat, je vytvořit si je. Jejich tvorbu stimulují specifické činnosti, kterým se vyplatí povenovať.

fyzické cvičení
Možná se vám nebude chtít, budete hledat výmluvy, ale začněte. Cvičení ve střední intenzitě podle výzkumů dokáže velmi intenzivně stimulovat nárůst endorfinů. A to tehdy, pokud se provádí nepřetržitě minimálně 30 minut. Zvýšený puls a dýchání automaticky aktivují tvorbu endorfinů. Proto je mnoho lidí na cvičení až závislých. Šťastnější však budete již po 30 minutách aktivity.

meditace
Výzkum z roku 2011 přinesl zajímavé zjištění. Meditace, jejíž délka je minimálně 15 minut, citelně zvýší pocit štěstí a to prakticky okamžitě. Jaký typ meditace je nejvhodnější? Stačí si jen pohodlně sednout a soustředit se na dech. Klidný, plynulý dech. Všechny myšlenky nechte mimo vaší hlavy. Už takto krátký čas vyplaví endorfiny, které vám dobijí baterky štěstí.

sport, sportování, pohyb, běh
ČTĚTE AJ
Chcete žít déle? 5 jednoduchých činností vám přidá roky života
Vyzkoušejte vůně
Esenciální oleje v aromalampě nebo difuzéru nejen pěkně voní, ale mají i pozitivní účinky na pocit štěstí. Věda vyfiltrované ty, které vám změní den na šťastnější. Jsou to rozmarýn, citrusové vůně jako pomeranč, grapefruit, bergamot, ylang ylang a kadidlo. Určitě se vyplatí je mít tam, kde se chcete cítit šťastnější než dosud.

Kousek černé čokolády
Kvůli čokoládě s obsahem kakaa nad 70% nemusíte mít výčitky, že jste se prohřešili proti linii. Právě naopak. Pokud si dáte pár kostek, tak se na vaší linii prakticky nepodepíší. Na druhé straně má čokoláda mnoho antioxidantů, které podpoří zdraví vašeho těla. Přitom stimuluje i tvorbu endorfinů. Proto je kvalitní čokoláda jako instantní recept na šťastnější chvíle. Vyzkoušejte.

teplý koupel
Představuje skvělou alternativu, jak si dopřát snížení stresu po celém dni. A kde klesá stresový kortizol, mají šanci vzrůst endorfiny, základ štěstí. Kromě toho v horké vaně si můžete dopřát i meditaci a spojit ji s příjemným aroma esenciálních olejů. Proto je tento způsob přípravy štěstí tak účinný.

Pitný režim v létě? Vyhněte se ledovým nápojům. Lékařka vysvětluje proč

0

Na zahnání žízně je nejlepší voda nebo neslazené čaje.

TASR 16.07.2021 09:30 piny režim – návaly horka – horúčavyFoto: Shutterstock
Jak ochladit rozpálené tělo v horkém počasí?
Pozor je třeba dávat i na samotnou teplotu, která by měla být vlažná nebo pokojová, rozhodně ne ledová. Upozorňuje na to lékařka krční-nosově-krčního oddělení (ORL) Nemocnice Agel Košice-Šaca Valéria Doláková. Stejně nedoporučuje pít ani nápoje, které byly jen před malou chvílí vybrané přímo z chladničky.

„Ledové nápoje dráždí hlasivky, sliznice se poškozuje, mění se prokrvení hlasivky a může nastat zánět. Nejprve je to iritace hlasivky chladem, mohou nastat zánětlivé změny a toto je nepříjemné, „řekla Doláková.

Pokud chrapot trvá už pár dní, přidruží se příznaky respirační infekce, kašel, zadrhávání hrdla, zvýšené teploty, tak tehdy je podle jejích slov nutné vyhledat odborníka.

„Po ledovém nápoji změní hlasivka svou hmotu, je oteklá, a tím pádem se mění zabarvení hlasu, člověk je ochraptëly, ale nemusí tam být ještě zánět. Je to jen iritace, ale když se přidruží dráždění na kašel, vykašlávání hlenů, bolesti v krku, tlak v krku, tam už je zánět a tehdy potřebujeme lékaře, „vysvětlila Doláková.

Jak dále řekla, při prvních potížích, když lidé zaznamenávají jen ztrátu hlasu nebo chrapot, pomáhají teplé obklady, normální pitný režim, vlažné nápoje, bylinné čaje, volně prodejné léky, homeopatika, kalciový sirup nebo produkt s kyselinou hyaluronovou, která zvlhčuje hlasivky.

„Jsou to všechno léky, které si umí pacient koupit při prvních příznacích, pokud žízní vypil studený nápoj a zachraptěl. Jde o běžné potíže, trošku se zastře hlas na jeden – dva dny a pak je to lepší. Mnoho lidí to ani neřeší, efekt chladu se stáhne a hlasivky fungují dál. Pouze při zánětu pacienti potřebují lékaře, „dodala Doláková.

Cvičíte a nehubnete? Pravděpodobně děláte jednu z těchto chyb

0

Dlouhá léta se cvičení prezentuje jako jeden ze zaručených a zdravých způsobů pro udržení štíhlé linie. Avšak jakoby nefungovalo každému. Problém však není v samotném cvičení. To vede k formování postavy vždy. nejčastěji však selhává lidský faktor a ne metoda.

MaM 18.07.2021 09:00 žena, činky, cvičenieFoto: Shutterstock
Silovým cvičením tělo zpevní a bude i ženštější.
Cvičíte příliš málo
Každý pohyb je lepší než žádný. Nicméně pokud si chcete cvičením změnit tělo, tak vám nebude stačit preferovaných 30 minut aktivity třikrát týdně. Skutečná změna těla přichází pravidelným a častým tréninkem. Protože nikdy nehubnete pokud si snadno zacvičíte nebo si zaskáčete na švihadle a budete čekat zázraky. Zejména pokud si po vypocení dáte i něco sladkého jako odměnu.

necvičíte sílu
Je to problém hlavně žen. Kardio je skvělá věc. Posílí cévy, srdce a skutečně spaluje i tukové zásoby. Nicméně týká se to hlavně aktivního běhání, několikrát v týdnu. Problém však je, že i běžkyně potřebují doplňovat trénink silovými cvičeními. A to mnoho lidí, kteří se snaží odstranit tuk, nedělá. Nemusíte se obávat, že vám narostou svaly jako kulturistky. Právě naopak. Tělo zpevní a bude i ženštější. Navíc více svalů a pevnější svalová vlákna spalují při bazálního metabolismu více energie. Takže směle činky do ruky.

Neustále se zabýváte váhou
Dietoložka Bari Stricoff řadí vážit se maximálně jednou týdně. Protože platí, že čím častěji se vážíte, o to vaše kilogramy tuku půjdou obtížnější dole. Ukazuje se totiž, že fígl je v stresovém hormonu kortizolu. Mnoho lidí chodí na váhu a to i dvakrát denně. Pokud se ručička nepohne správným směrem, přichází stres, frustrace. A přesně to nepotřebujete.

hubnutí, kilogramy, dieta
ČTĚTE AJ
Revoluce v dietě, která pomůže zhubnout?
Chcete všechno hned
Sportovní aktivitou zhubnete, ale nebude to ze dne na den, ani z měsíce na měsíc. Tukové objemy si budujeme postupně a nenápadně doslova roky. A podobně dlouho trvá se tuku gram po gramu zbavit. Pokud hledáte zkratky, tak ty nejsou dlouhodobou udržitelné. Dobrou zprávou ale je, že pokud budete sportovat dostatečně a dostatečně dlouho, tuk na vás přilepený nezůstane.

Skáčete z diety na dietu
Problém, který vám akorát tak rozhodí vnitřní prostředí. Možná zhubnete, ale ne zdravě a udržitelně. Rachel Fine je dietoložka která radí kombinovat sport s vyváženou stravou bohatou na vlákninu. Více nepotřebujete do ruky chytit žádnou knihu o hubnutí. Sami uvidíte, jak tento recept na zdravé stravování a permanentka do fitka změní vaše tělo. Pokud to děláte jinak, je možné, že patříte k nešťastníkům, kteří se celý život odhodlávají začít sportovat, neustále hladoví a permanentně nehubnou.

Chcete prožít léto ve zdraví? Dávejte si pozor na tyto signály těla

0

Bez ohledu na to, zda máte rádi léto, vysoké teploty jsou pro organismus těžkou zkouškou. I proto je během léta nejvíce kolapsů a houkání sanitky se stává každodenní kulisou. Tělo však vysílá signály problémů v předstihu. Jen je třeba je znát a předejít dalším komplikacím.

MaM 19.07.2021 06:00 žena, voda, pití, flasaFoto: Shutterstock
Jemnou dehydrataci člověk zažívá při ztrátě 5% vody.
zapáchající dech
Dech je velmi dobrým indikátorem, zda je naše tělo v kondici, nebo mu hrozí například kolaps z dehydratace. Pokud během léta vnímáte zapáchající dech, nebodaj nepříjemnou chuť, jde o jeden z prvních signálů, že vaše tělo potřebuje vodu a chládek. Je to první stupeň nedostatku vody, při kterém se snižuje tvorba slin. Výsledkem je množení bakterií, nepříjemná chuť a zápach. Je nutné doplnit tekutiny.

bolest hlavy
V létě ji nikdy neignorujte, protože mozek je velmi citlivý na ztrátu vody. Jemnou dehydrataci člověk zažívá při ztrátě 5% vody, ale mozek vysílá signály už v případě, že je pokles pouze o 2%. Bez vody se začíná smršťovat. To vyvolává únavu, malátnost, neschopnost rychle a racionálně myslet. Při změně objemu se mění tlaky v hlavě a může přijít dokonce migréna.

piny režim – návaly horka – horka
ČTĚTE AJ
Pitný režim v létě? Vyhněte se ledovým nápojem. Lékařka vysvětluje, proč
elasticita pokožky
Skvělý test, jak je na tom vaše tělo s vodou. Na hřbetu ruky sevřete pokožku prsty druhé ruky tak, jako byste se chtěli štípnout. Pokožku zvedněte a pusťte. Pokud se okamžitě vrátí a vyrovná, máte dostatek vody. Pokud je návrat pomalý, nebodaj zůstane stát, sedněte si a pijte vodu. Jinak můžete odpadnout z nedostatku tekutin.

Jak často chodíte na toaletu?
I v létě by to mělo být minimálně čtyřikrát během dne. Pokud je to méně, máte problém. Po zjištění, že jste více než čtyři hodiny nebyly na toaletě, jde o jasný signál těla, že máte nedostatek vody. Určitě se napijte, aby vaše tělo nemuselo za pár minut přijímat tekutiny z infuze.

Nejnovější články