Domů Blog

Kupte si nejlepší cyklistické oblečení, které se vám bude i vzhledově líbit

0

Při cyklistice očekává většina z nás, že se nám bude ve speciálním cyklo oblečení skvěle pohybovat, nebudeme se nadmíru potit, také nám nebude zima, ať už bude vítr nebo chladno, příp. také budeme dobře viditelní. U toho ale také chceme, abychom dobře vypadali, ať už jsme profesionální sportovci, nebo jezdíme jen tak pro radost, zastavíme se v restauraci či hospůdce na osvěžující nápoj, jídlo a jedeme dalších 15 km zpět domů…

K nejlepším cyklistickým značkám oblečení patří EDNURA ze Skotska a CASTELLI z Itálie. Pokud se v této branži pohybujete, jistě jste o nich už slyšeli. Pokud je budete nakupovat v akci, je cenově výborně dostupné drtivé většině z nás a odmění se vám vaší maximální spokojeností. 

Spolehněte se na ENDURA oblečení

Ve Skotsku roku 1993 začalo vznikat oblečení ENDURA. Jejím cílem bylo zlepšit výkon a funkci cyklistického oblečení, což se jí povedlo. Na trh přivedla mnoho produktů, které si hned po dodání na trh získaly velkou oblibu. Nastavila vysoké měřítko kvality a svou laťku má skutečně vysoko. U jejího oblečení můžete očekávat funkčnost, odolnost i skvělý, moderní vzhled. I proto se postupně stala globálním lídrem na trhu. 

Najít ji můžete u hvězd silniční cyklistiky, MTB a triatlonu. Testování oblečení probíhá ve spolupráci sportovců a vědeckých pracovníků. Jde o jeho aerodynamiku, termoregulaci a komfort při všech podmínkách na trati. Oblečení je dokonce testováno v aerodynamickém tunelu, aby se odhalilo, zda má správné vlastnosti. 

Vybírat můžete dresy, bundy, kalhoty, ponožky, trička… Spokojenost je předem zaručena.

Italské nejlepší cyklo oblečení 

Oblečení CASTELLI vzniká již od roku 1910, kdy společnost vytvořila první cyklistické oblečení pro šampiona v cyklistice Alfreda Binda. Za mnoho let působení prošla značka řadou změn, včetně změny názvu a loga. Nic to ale neubralo na její kvalitě s renomé. V 80. – 90. letech byla dodavatelem oblečení pro závody Giro d’Italia a Tour de France. 

Koupit si můžete její bundy, trička, čepice, návleky, šátky, vesty, láhve na vodu… 

Vše od CASTELLI i ENDURA najdete na bikero.cz.

Zjistit, že potřebujete nové stěrače na automobil je jednoduché

0

Stejně jako jsou důležité jiné doplňky a díly, jsou také důležité stěrače, které zajistí bezpečnost naši, ale i ostatních kolemjedoucích. Pokud špatně stírají, a to nejen při dešti, ale i tehdy, když potřebujeme umýt okno od prachu, sníží se nám viditelnost, což je velmi nepříjemné. Víte, kdy je nejvyšší čas stěrače vyměnit? A jaké vybrat?

Když stěrače dosluhují

Když dojde na výměnu stěračů, poznáme jistě všichni. Jejich funkce již není taková, jaká byla. Nestírají celou plochu, zanechávají šmouhy, ale také mohou poskakovat, skřípat, vrzat a další. Tehdy spolehlivě poznáte, že je nejvyšší čas navštívit obchod s autodoplňky a koupit nové stěrače. Pokud si všimnete výše zmíněných příznaků, nemeškejte, protože špatně fungující stěrače vám mohou poškrábat sklo.

Jejich výměna se doporučuje jednou za rok, a to především na jaře, kdy na ně působil mráz a sůl ze silnic. Tak se stěrače velmi rychle znehodnotí a je potřeba je vyměnit. Zadní stěrače můžete vyměnit přibližně jednou za dva roky.

Vyberte nové stěrače správně

Pokud chcete ušetřit, nemusíte kupovat značkové stěrače. Velké rozdíly mezi značkovými a neznačkovými budete hledat velmi složitě. Značkové budou o něco dražší, ale zároveň budete mít jistotu, že koupíte takové, které přesně sednou na váš vůz. V dnešní moderní době lze vybrat eshop s autodoplňky, kde mají prodejci připravené filtrování, dle kterého vyberete nejen stěrače přesně podle vašeho typu vozu. V takovém případě si můžete být jisti, že nezvolíte jiný typ.

Je něco, na co si dát pozor?

U každého doplňku pro auto, ale i jiných předmětů, se vždy vyplatí kupovat s patřičnou obezřetností. Nekupujte stěrače přehnaně levné a vždy dvakrát měřte, než nějaké koupíte, protože délka stěračů či gumiček je velice důležitá. Příliš dlouhé by o sebe mohly zavazet, příliš krátké by nesetřely celou plochu, kterou potřebujete.

Jedinečnost narozenin

0

Narozeniny jsou dnes známé po celém světě. Dříve ale privilegium oslav narozenin měli jen bohatí lidé. Až později se proslavilo mezi obchodníky než se narozeniny začaly slavit na venkově.

Dnes jsou ale jakousi samozřejmostí a lidé narozeniny oslavují různými způsoby. Téměř ale vždy má hlavní roli narozeninový dort, který bývá často ozdoben svíčkami v počtu věku oslavence. A dary! Na narozeniny se těšíme všichni, protože na nás čeká překvapení v podobě dárků. Někdo tento den vnímá i jako druhé Vánoce. A to zahrnuje i řadu zvyků. Jako dárek často poslouží šperk. Na kulaté se hodi i šperk sdiamantem.

Třeba v Severní Americe se lidé mohou setkat s narozeninovým výpraskem. Za každý rok od jeho narození dostane oslavenec jednu ránu na zadek. Ve Španělsku je pro změnu oslavenec tahán za uši. Oproti tomu v Tádžikistánu můžete oslavit narozeniny jen v rodinném kruhu a je zakázáno je slavit na veřejnosti.

Jedno je ale jisto jisté – oslavy narozenin má rád každý z nás.

5 tipů, jak si na počkání zvýšit pocit štěstí v životě

0

Nezáleží na tom, jestli je pondělí ráno, nebo sobota večer. V každém čase dokážete svůj pocit štěstí zvýšit správným přístupem k životu. Věda našla dokonce aktivity, kterým pokud věnujete pár minut, tak vám pocit štěstí výrazně navýší. Pojďte si je vyzkoušet na vlastní kůži. Jediné co se může stát je, že budete opravdu šťastnější.

MaM 15.07.2021 12:00 dívka, čokoláda, mlsání, radosťFoto: Shutterstock
Kvalitní čokoláda je jako instantní recept na šťastnější chvíle.
Za vším hledejte endorfiny
Hormonální soustava je značně komplikovaná, ale i bez medicínského vzdělání lze vysvětlit jednoduchá souvislost mezi endorfiny a štěstím. Čim více vám je v krvi bude kolovat, tím šťastnější život budete žít. Ideálním způsobem, jak je získat, je vytvořit si je. Jejich tvorbu stimulují specifické činnosti, kterým se vyplatí povenovať.

fyzické cvičení
Možná se vám nebude chtít, budete hledat výmluvy, ale začněte. Cvičení ve střední intenzitě podle výzkumů dokáže velmi intenzivně stimulovat nárůst endorfinů. A to tehdy, pokud se provádí nepřetržitě minimálně 30 minut. Zvýšený puls a dýchání automaticky aktivují tvorbu endorfinů. Proto je mnoho lidí na cvičení až závislých. Šťastnější však budete již po 30 minutách aktivity.

meditace
Výzkum z roku 2011 přinesl zajímavé zjištění. Meditace, jejíž délka je minimálně 15 minut, citelně zvýší pocit štěstí a to prakticky okamžitě. Jaký typ meditace je nejvhodnější? Stačí si jen pohodlně sednout a soustředit se na dech. Klidný, plynulý dech. Všechny myšlenky nechte mimo vaší hlavy. Už takto krátký čas vyplaví endorfiny, které vám dobijí baterky štěstí.

sport, sportování, pohyb, běh
ČTĚTE AJ
Chcete žít déle? 5 jednoduchých činností vám přidá roky života
Vyzkoušejte vůně
Esenciální oleje v aromalampě nebo difuzéru nejen pěkně voní, ale mají i pozitivní účinky na pocit štěstí. Věda vyfiltrované ty, které vám změní den na šťastnější. Jsou to rozmarýn, citrusové vůně jako pomeranč, grapefruit, bergamot, ylang ylang a kadidlo. Určitě se vyplatí je mít tam, kde se chcete cítit šťastnější než dosud.

Kousek černé čokolády
Kvůli čokoládě s obsahem kakaa nad 70% nemusíte mít výčitky, že jste se prohřešili proti linii. Právě naopak. Pokud si dáte pár kostek, tak se na vaší linii prakticky nepodepíší. Na druhé straně má čokoláda mnoho antioxidantů, které podpoří zdraví vašeho těla. Přitom stimuluje i tvorbu endorfinů. Proto je kvalitní čokoláda jako instantní recept na šťastnější chvíle. Vyzkoušejte.

teplý koupel
Představuje skvělou alternativu, jak si dopřát snížení stresu po celém dni. A kde klesá stresový kortizol, mají šanci vzrůst endorfiny, základ štěstí. Kromě toho v horké vaně si můžete dopřát i meditaci a spojit ji s příjemným aroma esenciálních olejů. Proto je tento způsob přípravy štěstí tak účinný.

Pitný režim v létě? Vyhněte se ledovým nápojům. Lékařka vysvětluje proč

0

Na zahnání žízně je nejlepší voda nebo neslazené čaje.

TASR 16.07.2021 09:30 piny režim – návaly horka – horúčavyFoto: Shutterstock
Jak ochladit rozpálené tělo v horkém počasí?
Pozor je třeba dávat i na samotnou teplotu, která by měla být vlažná nebo pokojová, rozhodně ne ledová. Upozorňuje na to lékařka krční-nosově-krčního oddělení (ORL) Nemocnice Agel Košice-Šaca Valéria Doláková. Stejně nedoporučuje pít ani nápoje, které byly jen před malou chvílí vybrané přímo z chladničky.

„Ledové nápoje dráždí hlasivky, sliznice se poškozuje, mění se prokrvení hlasivky a může nastat zánět. Nejprve je to iritace hlasivky chladem, mohou nastat zánětlivé změny a toto je nepříjemné, „řekla Doláková.

Pokud chrapot trvá už pár dní, přidruží se příznaky respirační infekce, kašel, zadrhávání hrdla, zvýšené teploty, tak tehdy je podle jejích slov nutné vyhledat odborníka.

„Po ledovém nápoji změní hlasivka svou hmotu, je oteklá, a tím pádem se mění zabarvení hlasu, člověk je ochraptëly, ale nemusí tam být ještě zánět. Je to jen iritace, ale když se přidruží dráždění na kašel, vykašlávání hlenů, bolesti v krku, tlak v krku, tam už je zánět a tehdy potřebujeme lékaře, „vysvětlila Doláková.

Jak dále řekla, při prvních potížích, když lidé zaznamenávají jen ztrátu hlasu nebo chrapot, pomáhají teplé obklady, normální pitný režim, vlažné nápoje, bylinné čaje, volně prodejné léky, homeopatika, kalciový sirup nebo produkt s kyselinou hyaluronovou, která zvlhčuje hlasivky.

„Jsou to všechno léky, které si umí pacient koupit při prvních příznacích, pokud žízní vypil studený nápoj a zachraptěl. Jde o běžné potíže, trošku se zastře hlas na jeden – dva dny a pak je to lepší. Mnoho lidí to ani neřeší, efekt chladu se stáhne a hlasivky fungují dál. Pouze při zánětu pacienti potřebují lékaře, „dodala Doláková.

Cvičíte a nehubnete? Pravděpodobně děláte jednu z těchto chyb

0

Dlouhá léta se cvičení prezentuje jako jeden ze zaručených a zdravých způsobů pro udržení štíhlé linie. Avšak jakoby nefungovalo každému. Problém však není v samotném cvičení. To vede k formování postavy vždy. nejčastěji však selhává lidský faktor a ne metoda.

MaM 18.07.2021 09:00 žena, činky, cvičenieFoto: Shutterstock
Silovým cvičením tělo zpevní a bude i ženštější.
Cvičíte příliš málo
Každý pohyb je lepší než žádný. Nicméně pokud si chcete cvičením změnit tělo, tak vám nebude stačit preferovaných 30 minut aktivity třikrát týdně. Skutečná změna těla přichází pravidelným a častým tréninkem. Protože nikdy nehubnete pokud si snadno zacvičíte nebo si zaskáčete na švihadle a budete čekat zázraky. Zejména pokud si po vypocení dáte i něco sladkého jako odměnu.

necvičíte sílu
Je to problém hlavně žen. Kardio je skvělá věc. Posílí cévy, srdce a skutečně spaluje i tukové zásoby. Nicméně týká se to hlavně aktivního běhání, několikrát v týdnu. Problém však je, že i běžkyně potřebují doplňovat trénink silovými cvičeními. A to mnoho lidí, kteří se snaží odstranit tuk, nedělá. Nemusíte se obávat, že vám narostou svaly jako kulturistky. Právě naopak. Tělo zpevní a bude i ženštější. Navíc více svalů a pevnější svalová vlákna spalují při bazálního metabolismu více energie. Takže směle činky do ruky.

Neustále se zabýváte váhou
Dietoložka Bari Stricoff řadí vážit se maximálně jednou týdně. Protože platí, že čím častěji se vážíte, o to vaše kilogramy tuku půjdou obtížnější dole. Ukazuje se totiž, že fígl je v stresovém hormonu kortizolu. Mnoho lidí chodí na váhu a to i dvakrát denně. Pokud se ručička nepohne správným směrem, přichází stres, frustrace. A přesně to nepotřebujete.

hubnutí, kilogramy, dieta
ČTĚTE AJ
Revoluce v dietě, která pomůže zhubnout?
Chcete všechno hned
Sportovní aktivitou zhubnete, ale nebude to ze dne na den, ani z měsíce na měsíc. Tukové objemy si budujeme postupně a nenápadně doslova roky. A podobně dlouho trvá se tuku gram po gramu zbavit. Pokud hledáte zkratky, tak ty nejsou dlouhodobou udržitelné. Dobrou zprávou ale je, že pokud budete sportovat dostatečně a dostatečně dlouho, tuk na vás přilepený nezůstane.

Skáčete z diety na dietu
Problém, který vám akorát tak rozhodí vnitřní prostředí. Možná zhubnete, ale ne zdravě a udržitelně. Rachel Fine je dietoložka která radí kombinovat sport s vyváženou stravou bohatou na vlákninu. Více nepotřebujete do ruky chytit žádnou knihu o hubnutí. Sami uvidíte, jak tento recept na zdravé stravování a permanentka do fitka změní vaše tělo. Pokud to děláte jinak, je možné, že patříte k nešťastníkům, kteří se celý život odhodlávají začít sportovat, neustále hladoví a permanentně nehubnou.

Chcete prožít léto ve zdraví? Dávejte si pozor na tyto signály těla

0

Bez ohledu na to, zda máte rádi léto, vysoké teploty jsou pro organismus těžkou zkouškou. I proto je během léta nejvíce kolapsů a houkání sanitky se stává každodenní kulisou. Tělo však vysílá signály problémů v předstihu. Jen je třeba je znát a předejít dalším komplikacím.

MaM 19.07.2021 06:00 žena, voda, pití, flasaFoto: Shutterstock
Jemnou dehydrataci člověk zažívá při ztrátě 5% vody.
zapáchající dech
Dech je velmi dobrým indikátorem, zda je naše tělo v kondici, nebo mu hrozí například kolaps z dehydratace. Pokud během léta vnímáte zapáchající dech, nebodaj nepříjemnou chuť, jde o jeden z prvních signálů, že vaše tělo potřebuje vodu a chládek. Je to první stupeň nedostatku vody, při kterém se snižuje tvorba slin. Výsledkem je množení bakterií, nepříjemná chuť a zápach. Je nutné doplnit tekutiny.

bolest hlavy
V létě ji nikdy neignorujte, protože mozek je velmi citlivý na ztrátu vody. Jemnou dehydrataci člověk zažívá při ztrátě 5% vody, ale mozek vysílá signály už v případě, že je pokles pouze o 2%. Bez vody se začíná smršťovat. To vyvolává únavu, malátnost, neschopnost rychle a racionálně myslet. Při změně objemu se mění tlaky v hlavě a může přijít dokonce migréna.

piny režim – návaly horka – horka
ČTĚTE AJ
Pitný režim v létě? Vyhněte se ledovým nápojem. Lékařka vysvětluje, proč
elasticita pokožky
Skvělý test, jak je na tom vaše tělo s vodou. Na hřbetu ruky sevřete pokožku prsty druhé ruky tak, jako byste se chtěli štípnout. Pokožku zvedněte a pusťte. Pokud se okamžitě vrátí a vyrovná, máte dostatek vody. Pokud je návrat pomalý, nebodaj zůstane stát, sedněte si a pijte vodu. Jinak můžete odpadnout z nedostatku tekutin.

Jak často chodíte na toaletu?
I v létě by to mělo být minimálně čtyřikrát během dne. Pokud je to méně, máte problém. Po zjištění, že jste více než čtyři hodiny nebyly na toaletě, jde o jasný signál těla, že máte nedostatek vody. Určitě se napijte, aby vaše tělo nemuselo za pár minut přijímat tekutiny z infuze.

Přibíráte i z vody? Možná máte málo vitamínu D

0

Vitamín D je v současnosti skloňovaný jako jeden z pilířů pomoci při zvládání COVID-19. Jeho nedostatek však neznamená jen menší odolnost na onemocnění, ale například i neustálý nárůst váhy a další nepříjemné symptomy. Možná skutečně mnoho nejíte, pouze máte nízkou hladinu vitamínu D.

MaM 20.07.2021 07:00 žena, slunce, opalování, vitamin D, déčko, šťastieFoto: Shutterstock
Dostatečné množství vitaminu D můžete získat i ze slunečního záření.
Vitamin D a obezita
Zkoumání souvislosti mezi vitaminem D a váhou je stále jen v začátcích. Výživová poradkyně Morgyn Clair však říká, že sice neexistuje důkaz, že vitamín D přispívá k hubnutí, ale existuje souvislost mezi nízkou hladinou vitaminu D a obezitou.

Vitamin D je rozpustný v tucích. Proto obézní lidé mohou vyžadovat více vitamínu D k dosažení stejných hladin, jak lidé s normální hmotností.

Morgyn Clair dodává, že vyšší dávka vitaminu D neznamená, že zhubnete, ale adekvátní stav vitamínu D podporuje celkové zdraví, které zahrnuje i zdravé udržení hmotnosti.

Objem tuku poklesl
Během studie, ve které ženy s nadváhou zvýšily během 12 týdnů příjem vitamínu D, u nich došlo k poklesu tělesného tuku. Studie rovněž ukazuje, že vitamin D může potlačit ukládání tukových buněk v těle a dokonce chránit před obezitou.

Vitamín A, jídlo, zdravá strava
ČTĚTE AJ
Hrozí z nedostatku vitamínu A přibírání?
Není to jen o přibývání
Nedostatek vitaminu D se neodrazí jen na váze, ale na celkovém zdraví člověka. Nedostatečná hladina znamená zvýšení únavy, příznaky deprese, nevysvětlitelné bolesti kostí a svalů, plus vypadávání vlasů, lámavost kostí i změnu barvy zubů. Při těchto příznacích je proto vhodné nechat si změřit hladiny vitaminu D v krvi, což zvládnou i běžní obvodní lékaři.

Jak zvýšit hladiny vitaminu D?
Běžnou praxí jsou doplňky výživy. No jde to i jinak. Abyste získali dostatečné množství vitamínu D ze slunečního záření, budete potřebovat 15 – 30 minut pobytu na slunci a vystavit mu nejméně 25% pokožky. Vitamin D lze přijímat i ze stravy. Dobrou volbou jsou tuňák, treska, makrela a losos, stejně jako mléčné výrobky. Udržování si zdraví a váhy proto nemusí být až tak složité.

Konečně buďte šťastnější! 5 tipů, jak polevit z perfekcionismu

0

Vždy podat stoprocentní výkon! Všude! Za každých okolností! V práci, v tělocvičně, v domácnosti …

Pravda.sk 15.11.2018 15:00 žena, kancelář, práce, profese, kariéraFoto: Shutterstock
Neubíja vás pocit, že musíte být ve všem perfektní? Raději buďte šťastnější.
Ne! Už jen představa, že se nemůžete splést zda odchýlit od té nejlepší cesty je stresující! Ano, je fajn snažit se o dobré výsledky. Ale, jak se říká, vše s mírou. Být perfekcionistka totiž může znamenat věčnou nespokojenost. Netoužíte být šťastnější? Jak na to?

Mějte i vlastní pravidla
Přesčasy? Jen výjimečně. Být neustále k dispozici? Ne! Cvičit 4 x krát týdně? Pouze pokud mám chuť! Možná jste samé sobě kdysi vnutili pravidla či představy fungování, které vás již začaly ubíjet. Je na čase, abyste pravidla upravili tak, abyste byli spokojenější.

Lepší výsledky i s chybami
Chcete být v něčem lepší? To je v pořádku … Ale ke svým cílem se přece musíte dopracovat postupně, krok po kroku. Is chybnými kroky, které nás na cestě občas potkají. A netřeba je brát jako tragédii, která by nás měla zastavit či opět vystresovat. Být lepší jde i bez toho, abychom byli pod tlakem, že musíte být perfektní okamžitě. To nedokáže nikdo!

Detaily řešte, když bude čas
Máte před sebou velkou vyšetřovaného, ​​ale jako obvykle vás tlačí čas … Jistě, perfekcionista chce mít v pořádku vše do posledních detailů. Ale co ho to stojí? Namísto toho se zaměřte na větší úkoly, které je třeba zdolat. Pokud budou hotové a zůstane čas, pak přijdou na řadu detaily.

Neexistuje jen úspěch a neúspěch
Pokud perfekcionista svůj nereálný cíl nedosáhne, považuje to za neúspěch. Celé snažení bylo v jeho očích zbytečné, je nešťastný, mrzutý, demotivovaný. To ale třeba změnit. Mezi úspěchem a neúspěchem je totiž ještě několik schodů, po kterých je třeba projít. A nepočítá se jen první a poslední, ale i druhý, či třetí. Pokud po nich stoupáte, znamená to, že jdete po malých úspěších k tomu velkému.

Posilte své sebevědomí
Proč si myslíte, že na lidi zapůsobíte jen pokud budete ve všem 100-procentní? Vždyť je to na zbláznění … Každý má své chyby, každý může mít špatný den. Snažíte se jít naplno a pokud klopýtnete, vaše sebevědomí prudce klesá. Zatímco se opět dostane na požadované hodnoty, jste nešťastná, nevěříte si, obviňujete se. O spokojenosti nemůže být ani řeči.

Jak zlepšit atmosféru v kanceláři? Jde to jednoduše, tady jsou tipy

0

Chodíte do práce jako „za trest“? Pokuste se to změnit, máte to ve svých rukou.

Pořádek a barvy
Množství papírů, obalů, špinavých šálků, pohozených tužek a zvýrazňovačů, PET lahví … Pokud váš pracovní stůl a jeho okolí nevypadá vábně a už vůbec ne čistě, má to vliv i na vaši náladu a pracovní nasazení. Aby byla na pracovišti dobrá atmosféra, musí na něm být čistě. I pořádek na stole a v jeho okolí může pozitivně ovlivnit naši výkonnost. A navíc – dokáží se o to postarat i barvy. Nemusí přitom jít o žtlé, zelené či růžové stěny v kanceláři. Celkem postačí barevné doplňky.

Osvoboďte se od šedé a modré – tyto barvy ve většině kanceláří hrají prim. Alespoň menší doplňky si pořiďte v zářivějších a veselých barvách jako je oranžová, zelená, růžová, žlutá … Obklopte se jimi a uvidíte, že pracovat budete s lepší náladou. Vedle toho však nezapomínejte ani na pořádek.

Z kolegů kamarádi
Predtavte si, že kolegové by byli vašimi přáteli. Takže v práci byste se každý den setkávali jako skvělá parta. To znamená, že by kolem vás vládla zcela jiná atmosféra.

Jistě, se všemi kolem vás se přátelit nemůžete, ale malou partii byste na pracovišti mohli mít. Jen třeba na ní „zapracovat“. Jak? Vezměte to do svých rukou. Po práci zorganizute bowlingový turnaj, koncert, kino nebo jen obyčejné posezení v nedalekém podniku. Žádné násilné akce, ale příjemné setkání, na kterém se paradoxně nebudete věnovat práci. I tímto způsobem si můžete najít skvělých kamarádů přímo na pracovišti.

Pokud je všude stres …
Jistě, v práci se pracuje. O tom nikdo nepochybuje. Pokud je všude kolem vás špatná nálada, lidé remcají, dívají do počítačů a zuřivě ťukají do klávesnice – je vhodná chvíle na menší zábavu.

Ironická poznámka na aktuální společenskou situaci, vtip či nějaká veselá příhoda z víkendu, postřeh o trapném televizním programu ze včerejší noci dokáže dusnou atmosféru uvolnit. Jde o to, abyste dokázali zasmát i na praciovisku, uvolnit a projevit se jako „lidé“. V dobré náladě jde práce lépe.

Nejnovější články