Domů Zajímavosti Konečně buďte šťastnější! 5 tipů, jak polevit z perfekcionismu

Konečně buďte šťastnější! 5 tipů, jak polevit z perfekcionismu

-

Vždy podat stoprocentní výkon! Všude! Za každých okolností! V práci, v tělocvičně, v domácnosti …

Pravda.sk 15.11.2018 15:00 žena, kancelář, práce, profese, kariéraFoto: Shutterstock
Neubíja vás pocit, že musíte být ve všem perfektní? Raději buďte šťastnější.
Ne! Už jen představa, že se nemůžete splést zda odchýlit od té nejlepší cesty je stresující! Ano, je fajn snažit se o dobré výsledky. Ale, jak se říká, vše s mírou. Být perfekcionistka totiž může znamenat věčnou nespokojenost. Netoužíte být šťastnější? Jak na to?

Mějte i vlastní pravidla
Přesčasy? Jen výjimečně. Být neustále k dispozici? Ne! Cvičit 4 x krát týdně? Pouze pokud mám chuť! Možná jste samé sobě kdysi vnutili pravidla či představy fungování, které vás již začaly ubíjet. Je na čase, abyste pravidla upravili tak, abyste byli spokojenější.

Lepší výsledky i s chybami
Chcete být v něčem lepší? To je v pořádku … Ale ke svým cílem se přece musíte dopracovat postupně, krok po kroku. Is chybnými kroky, které nás na cestě občas potkají. A netřeba je brát jako tragédii, která by nás měla zastavit či opět vystresovat. Být lepší jde i bez toho, abychom byli pod tlakem, že musíte být perfektní okamžitě. To nedokáže nikdo!

Detaily řešte, když bude čas
Máte před sebou velkou vyšetřovaného, ​​ale jako obvykle vás tlačí čas … Jistě, perfekcionista chce mít v pořádku vše do posledních detailů. Ale co ho to stojí? Namísto toho se zaměřte na větší úkoly, které je třeba zdolat. Pokud budou hotové a zůstane čas, pak přijdou na řadu detaily.

Neexistuje jen úspěch a neúspěch
Pokud perfekcionista svůj nereálný cíl nedosáhne, považuje to za neúspěch. Celé snažení bylo v jeho očích zbytečné, je nešťastný, mrzutý, demotivovaný. To ale třeba změnit. Mezi úspěchem a neúspěchem je totiž ještě několik schodů, po kterých je třeba projít. A nepočítá se jen první a poslední, ale i druhý, či třetí. Pokud po nich stoupáte, znamená to, že jdete po malých úspěších k tomu velkému.

Posilte své sebevědomí
Proč si myslíte, že na lidi zapůsobíte jen pokud budete ve všem 100-procentní? Vždyť je to na zbláznění … Každý má své chyby, každý může mít špatný den. Snažíte se jít naplno a pokud klopýtnete, vaše sebevědomí prudce klesá. Zatímco se opět dostane na požadované hodnoty, jste nešťastná, nevěříte si, obviňujete se. O spokojenosti nemůže být ani řeči.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek