Domů Rady a Návody Zjistit, že potřebujete nové stěrače na automobil je jednoduché

Zjistit, že potřebujete nové stěrače na automobil je jednoduché

-

Stejně jako jsou důležité jiné doplňky a díly, jsou také důležité stěrače, které zajistí bezpečnost naši, ale i ostatních kolemjedoucích. Pokud špatně stírají, a to nejen při dešti, ale i tehdy, když potřebujeme umýt okno od prachu, sníží se nám viditelnost, což je velmi nepříjemné. Víte, kdy je nejvyšší čas stěrače vyměnit? A jaké vybrat?

Když stěrače dosluhují

Když dojde na výměnu stěračů, poznáme jistě všichni. Jejich funkce již není taková, jaká byla. Nestírají celou plochu, zanechávají šmouhy, ale také mohou poskakovat, skřípat, vrzat a další. Tehdy spolehlivě poznáte, že je nejvyšší čas navštívit obchod s autodoplňky a koupit nové stěrače. Pokud si všimnete výše zmíněných příznaků, nemeškejte, protože špatně fungující stěrače vám mohou poškrábat sklo.

Jejich výměna se doporučuje jednou za rok, a to především na jaře, kdy na ně působil mráz a sůl ze silnic. Tak se stěrače velmi rychle znehodnotí a je potřeba je vyměnit. Zadní stěrače můžete vyměnit přibližně jednou za dva roky.

Vyberte nové stěrače správně

Pokud chcete ušetřit, nemusíte kupovat značkové stěrače. Velké rozdíly mezi značkovými a neznačkovými budete hledat velmi složitě. Značkové budou o něco dražší, ale zároveň budete mít jistotu, že koupíte takové, které přesně sednou na váš vůz. V dnešní moderní době lze vybrat eshop s autodoplňky, kde mají prodejci připravené filtrování, dle kterého vyberete nejen stěrače přesně podle vašeho typu vozu. V takovém případě si můžete být jisti, že nezvolíte jiný typ.

Je něco, na co si dát pozor?

U každého doplňku pro auto, ale i jiných předmětů, se vždy vyplatí kupovat s patřičnou obezřetností. Nekupujte stěrače přehnaně levné a vždy dvakrát měřte, než nějaké koupíte, protože délka stěračů či gumiček je velice důležitá. Příliš dlouhé by o sebe mohly zavazet, příliš krátké by nesetřely celou plochu, kterou potřebujete.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek