Domů Rady a Návody Finská sauna pro 2 osoby: Tipy a triky pro společné saunování

Finská sauna pro 2 osoby: Tipy a triky pro společné saunování

-

Saunování ve dvou nabízí skvělou příležitost, jak můžete s partnerem strávit příjemný čas společně a zrelaxovat. Finská sauna poskytuje tradiční severský způsob relaxace a očisty těla, který se v posledních letech stále více rozšiřuje i v jiných zemích.

Komfortní prostor

Sauna je relativně malý prostor, ve kterém je vzduch ohříván na vysoké teploty. Používány mohou být kamna, často se však můžete setkat i s elektrickým ohřívačem. Při saunování je důležité mít také prostor pro ochlazení se, může jít například o bazén, ale poslouží i studená sprcha. Pravidelné saunování přináší řadu benefitů pro náš organismus – od snížení stresu a napětí v těle až po zlepšení krevního oběhu a imunitního systému. Jde tak o skvělý způsob, jak ulevit tělu, ale i mysli. Finská sauna pro 2 osoby přitom nabízí soukromí pro příjemný relax ve dvou.

Příprava na saunování

Pravidelný pobyt ve finské sauně může být velmi prospěšný. Ovšem na saunování byste se vždy měli dobře připravit. Je vhodné vyhnout se těžkému jídlu a alkoholu. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim, abyste nahradili tekutiny. Pro saunování je nejlepší odložit veškerý oděv. Neaplikujte krémy, parfémy a podobně, pokožka by měla být čistá. Saunování si můžete zpříjemnit vonnými oleji – ty rozvoní celý prostor sauny a jde tak o způsob aromaterapie, která je velmi prospěšná.

Čas pro sebe

Kromě toho, že saunování posiluje organismus, působí blahodárně i na psychiku. Můžete se tak oprostit od každodenního stresu. Pobyt v sauně vám pročistí mysl a připraví vás na další výzvy. Se soukromou saunou si můžete dopřát chvilku jen ve dvou. Zrelaxovat, uvolnit se a strávit spolu příjemný čas. Vždy si vyhraďte dostatek času na saunování – skládá se zpravidla z několika cyklů, které trvají desítky minut.

Saunování je perfektním způsobem relaxace, a to nejen pro páry. Dopřejte si pořádný odpočinek, pečujte o své tělo i mysl.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek